شنبه 8 مهر 1396 @ 23:07

برای عمیق زیستن و برای مکیدن تمامی جوهر حیات و برای از بین بردن هر آنچه که زندگی نبوده

هزار سال هم بگذره فیلم انجمن شاعران مرده برام تکراری نمیشه. جالبه که سال ساختش مصادفه با سال تولدم. همیشه گهگاهی تیکه هاشو برای خودم میذارم و معتقدم رابین ویلیامز خدا بیامرز اینجا بهترین نقشش رو داشته.

اولین بار که این فیلمو دیدم دبیرستانی بودم. شبکه چهار نشونش داده بود. یادمه انقدر فیلم روم تاثیر گذاشته بود که کلی افتخار می کردم از اینکه انسانی خوندم. بعد از اون فیلمه دیگه تکرار نشد. دیگه نشسته بودم  واسه دوستام و دخترخاله هام کل فیلم رو  تعریف کرده بودم که همگی  بسیج شده بودیم فیلمو گیر بیاریم و برای یه بار هم که شده ببینیم. اون موقع که دانلود و این چیزا نبود. کلوپها هم این فیلم رو نداشتن.  کتابش رو پیدا کردیم اما فیلم رو نه. تا اینکه سال ها بعد تونستم دانلود کنم و ببینمش. بارها و بارها و بارها.

یادمه بازیگر نقش تاد شبیه یه پسری بود که خونشون نزدیک خونه خالم اینا بود. وای چقدر اون موقع ها تو عالم بچگی توهم دوست داشتن اونو داشتیم. اینم بیشتر باعث میشد نسبت به فیلم حس داشته باشم. بدبخت پسره اصلا روحش هم خبر نداشت.

* ما شعر نمی خونیم و یا شعر نمی گیم چون شعر زیباست، ما شعر می خونیم و شعر میگیم چون عضوی از بشر هستیم و نوع بشر سرشار از شور و اشتیاقه. پزشکی، حقوق، تجارت یا مهندسی همه اینها برای بقای زندگی لازمن. اما شعر... زیبایی... افسانه... عشق. اینها چیزهایی هستن که به خاطرشون زنده می مونیم.


* زندگی نمایش بزرگی ست که پابرجاست و تو اینجایی که کلامی بهش اضافه کنی.


نظرات (2)
یه پسر
یکشنبه 9 مهر 1396 ساعت 04:55
بعضی فیلما یه حسی به آدم میدن که قابل توصیف نیست.. انگار مخصوصا برای ما ساخت شده باشن.. سکانس به سکانسش برامون معنی خاصی داره..و هربار که میبینمش یه چیز تازه ازش یاد میگیریم.
من به شدت طرفدار فیلم های دهه 90 هستم. بنظرم درخشان ترین دهه سینما دهه 90. لازم به ذکر خودمم دهه 90ی هستم.
از شاهکارهای استنلی کوبریک بگیر تا اسپیلبرگ و دیوید فینچر و ..
پاسخ:
آره دقیقا. بعضی هاشون تاثیر خیلی عمیقی روی آدم دارن حتی آدم ممکنه خوابشون رو هم ببینه.
Nazanin maryam
پنج‌شنبه 20 مهر 1396 ساعت 22:48
کاش فیلمه بطلبه منم ببینمش
پاسخ:
آره خوبه. نمی دونم شایدم چون سنم کم بود و روم تاثیر داشت ، الان بهش حس خوبی دارم.
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد